Güncel

Şenyaşar Ailesi’nin adalet nöbeti 100’üncü gününde: Hesap vakti gelecek

Şenyaşar ailesi katledilen yakınları için adalet nöbetini 100'üncü gününde sürdürüyor

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın başlattıkları “Adalet Nöbeti” 100. gününde devam ediyor. Anne ve oğlu, eylemlerinin 100. gününe yine Urfa Adliyesi önündeydi.

Adliye binasının önündeki beton bariyerlerin önüne gelen aile, üzerinde “Bir anne 100 gündür Şanlıurfa Adalet Sarayı’nın önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi. Katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” yazılı dövizi açarak nöbetlerine başladı.

Annesi ile nöbet tutan Ferit Şenyaşar, eylemlerinin 100. gününde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa Adalet Sarayı’nda önündeki adalet mücadelemiz bugün 100’üncü gününde. Suruç Devlet Hastanesi’nde bir milletvekili kontrolünde katliam yapıldı. Şanlıurfa Başsavcısı şuan katliamın üstünü örtüyor, suç işliyor. Bununla ilgili Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) suç duyurusunda bulunduk ve sonucunu bekliyoruz. Eğer AYM’de adil bir karar çıkarsa, şuan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten savcı hakkında yasal işlem başlayacak. Çünkü savcı, bu katliamın üstünü örtüyor ve katliama ortak oluyor. 100 gündür annem ile beraber buradayız. Şanlıurfa Adalet Sarayı’nın kaldırımları bizim ikinci evimiz olmuş. Evimizde oturamıyoruz. Biz burada sadece bir oturma eylemi yapmıyoruz, aynı zamanda adalet istiyoruz ve mücadele ediyoruz” dedi.

“Adaleti sağlayacağız, ondan sonra evimize gideceğiz”

Geçen 100 günde çeşitli engellemelere maruz kaldıklarını ifade eden Ferit Şenyaşar, “Her adliye bahçesine girdiğimizde, davanın akıbeti ile ilgili savcılar ile görüşmek istediğimizde, polisler buna engel oluyor. Savcılar adalet istememizden rahatsız. Eğer savcılar bundan rahatsız oluyorsa, biz onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Çünkü ortada bir insanlık suçu var ve bu suç açığa çıkmadan, katliamı yapanlar yargılanmadan buradan ayrılmayacağız. Gözaltına alınmayı, ölümü bile göze aldık. Adaleti sağlayacağız, ondan sonra evimize gideceğiz” diye konuştu.

Ailenin sosyal medya hesaplarından ise “Bu yaşadıklarımız adalet değil, zulümdür. Bu zulme karşı ümitle var olacağız. Bu zulüm çarkı bir yerde kırılacak. Bir hesap vakti gelecek. Şanlıurfa Adalet sarayında (!) mücadelemiz 100’üncü günde” paylaşımında bulunuldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu